AKTUALNOŚCI :

Biblioteka św. Róży poszukuje pracowników
08 August 2014 Fabiola de Willibald

W związku ze stale poszerzającymi się zbiorami w naszej dreamlandzkiej bibliotece, poszukujemy pracowników. Wszelkie informacje związane z warunkami zatrudnienia można uzyskać, pisząc na adres fabiola-s@wp.pl.Po kilkumiesięcznej przerwie...
27 February 2014 Fabiola de Willibald

... znów ruszamy z poszerzaniem katalogów Biblioteki! Od dziś można u nas przeczytać niektóre utwory z oferty Wydawnictwa Plegolal. Wkrótce na pewno pojawią się następne!Jak wywołać wojnę wirtualną?
09 October 2013 Fabiola de Willibald

W Bibliotece św. Róży kolejne nowości :) Tym razem jest to wydana w 2005 roku w Królestwie Scholandii powieść Don Dudone, czyli jak wywołać wojnę wirtualną. Zapraszamy do lektury!O BIBLIOTECE :

Biblioteka Narodowa Królestwa Dreamlandu powstała 16 czerwca 2001 roku, jako Biblioteka Modernistyczna im. św. Róży w Elsynor. Założył ją ówczesny Namiestnik Koronny Weblandu eMBe. Wkrótce funkcję dyrektora objął TJMulder, który wniósł do Biblioteki większość ówcześnie znajdujących się w niej materiałów. Od marca 2002 do października 2005 dyrektorem Biblioteki był Pavel książę Svoboda. Od października 2005 dyrektorem Biblioteki był Marcus hrabia Estreicher.

Od początku głównym zadaniem Biblioteki była współpraca z Uniwersytetem Królewskim im. 4 lutego. Jednak lista instytucji, z którymi stale współdziałała Biblioteka była znacznie dłuższa. Dzięki wsparciu z kasy Porozumienia dla Kultury "Święta Róża" oferowała wynagrodzenie autorom zainteresowanym zamieszczeniem tu swoich prac. Obecnie, jako instytucja federalna, Biblioteka jest dofinansowywana przez Ministerstwo Kultury i Nauki.

Choć od początku swojego istnienia Biblioteka im. św. Róży pełniła funkcję głównej biblioteki Królestwa Dreamlandu, to oficjalny status biblioteki narodowej otrzymała dopiero w grudniu 2006 roku.

Później na jakiś czas Biblioteka św. Roży odeszła w zapomnienie. Zmieniło się to, kiedy dyrektorem została Fabiola wicehrabina de Willibald, której ambicją było nie tylko przywrócić Bibliotece dawny splendor w granicach kraju, ale również uczynić ją biblioteką z dziełami ze wszystkich polskich mikronacji. Dzięki tym planom do zbiorów Biblioteki trafiły utwory z Królestwa Scholandii i Triumwiratu Erboki.