Nr 25    / v 2.1
Arona 8.02.2003
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

STRONA 2
ARCHIWUM

  Skoki narciarskie - I konkurs w Aronie

    W ciągu ostatnich dwóch tygodni w sporcie wydarzyło się, że tak powiem, mnóstwo. Już w dniu wydania ostatniego numeru Głosu Weblandu w Aronie odbył się pierwszy konkurs IV sezonu skoków narciarskich. Punkt konstruktywny skoczni znajdował się na odległości 170 metrów, a w konkursie brało udział siedmiu skoczków. Pierwszy skakał Sebu Zerocooler, właściciel klubu Novi Sport Novigrad. Skoczył on na odległość 191 metrów. Następny był Xerek. Przeskoczył 195 metrów i wyprzedził Zerocooler'a. Jako trzeci swój skok oddał Aragorn, należący do klubu KWKS. Skoczył znacznie bliżej, bo na odległość 157 metrów. Po Aragornie skakał Next Stradamus, młody Weblandczyk i trener w sekcji skoków narciarskich klubu DreamBud Samanti. Przeskoczył 185 metrów, plasując się na trzeciej pozycji. Następny miał skakać WaterMan, ale nie dotarł na konkurs, przez co został zdyskwalifikowany. Przedostatni był macieklimek z klubu DreamBud Samanti. Wylądował na 189,5 metrze, co zagwarantowało mu trzecią pozycję. Jako ostatni skakał Kuba, który zdobył brąz w poprzednim sezonie, debiutując podczas kilku ostatnich konkursów sezonu. Jego skok był bardzo długi (200 metrów) i bez problemu przejął pierwszą pozycję. Podczas weryfikacji skoków sędziowie zdyskwalifikowali za nieprzepisowy sprzęt aż dwóch skoczków, Next Stradamus'a i Xerek'a, więc ostateczne wyniki były następujące:
1 miejsce - Kuba
2 miejsce - Zerocooler (NSN)
3 miejsce - macieklimek
4 miejsce - Aragorn
DQ - Next Stradamus
DQ - WaterMan
DQ - Xerek
    Co ciekawe, był to pierwszy w historii skoków narciarskich konkurs sponsorowany przez osobę prywatną. Nagrody zasponsorował baron MMich, Prezes DAZSN, który nie skakał w niniejszym konkursie głównie z powodów organizacyjnych. ( Dani )

  Konferencja prasowa klubu DreamBud

    Zaraz po konkursie klub DreamBud Samanti zorganizował konferencję prasową. Prezes klubu, Zakrza, włożył wszelkich starań, aby reaktywować klub. Postanowił rozszerzyć jego działalność na wszystkie dyscypliny i już w ciągu kilku dni udało mu się pozyskać wielu skoczków, kolarzy, piłkarzy i motocrossowców. Zatrudnił również trenerów sekcji skoków narciarskich i kolarstwa oraz kierownika klubu, dzięki któremu klub w szybkim tempie doczekał się nowej strony internetowej (www.dreambudsamanti.prv.pl). Poniżej przedstawiam cały przebieg w/w konferencji prasowej:

"1 pytanie: Jak pan ocenia pierwszy występ swoich skoczków?
Zakrza: Dobrze. macieklimek zajął 3 miejsce. Jednak wiem, że moich skoczków stać na więcej. Będziemy trenować i poprawiać błędy, jakie pojawiły się w pierwszym występie. Nie jestem zadowolony jedynie z postawy Next Stradamusa. Jestem ciekaw z jakich powodów został on zdyskwalifkowany.
2 pytanie: Czy wystąpi pan z oficjalnym protestem przeciwko decyzji Prezesa DAZSN o dyskwalifikacji swego zawodnika?
Zakrza: Raczej nie, zresztą nie miałbym tak naprawdę do kogo wystosować protest. Napiszę jednak list otwarty do Pana Prezesa MMicha z prośbą o wyjaśnienie mi, dlaczego mój zawodnik został zdyskwalifikowany.
3 pytanie: Dlaczego pana klub nie jest widoczny w spisie klubów DAZSN?
Zakrza: Zgodnie z regulaminem, aby klub został zarejestrowany, musi mieć: stronę, przynajmniej dwóch zawodników, adres siedziby. W sprawie siedziby rozmawiamy już z administracją Weblandu. Trwają już intensywne prace nad stroną www klubu. Obecnie więc nazwa "klub" jest nazwą półoficjalną, jednakże będziemy dążyć do jak najszybszego uregulowania tej sprawy.
4 pytanie: Czy w sobotę w Novigradzie wystąpi cały skład DreamBud? Dlaczego w Aronie nie ujrzeliśmy Pani Róży?
Zakrza: Postaramy się wystawić pełny skład, ale niczego nie obiecuję. Na razie mamy małe problemy organizacyjne.
5 pytanie: Większość konkursów w IV sezonie odbywa się na skoczniach małych i średnich, na dużych są zaledwie 4 konkursy. Na których skoczniach Pańscy skoczkowie czują się najlepiej?
Zakrza: Powiem, że wyjdzie to w praniu. Zaczynamy dopiero skoki, będziemy starali się wypaść dobrze na każdej skoczni.
6 pytanie: Jak ocenia Pan szanse swoich skoczków na znalezienie się na końcowym podium?
Zakrza: Mamy realne szanse na zajęcie podium." ( Dani )

  MGP - I konkurs na trasie Warm Up

    Jeszcze tego samego dnia odbył się pierwszy konkurs I sezonu nowej dyscypliny Moto Grand Prix (www.dreamland.net.pl/mgp). Konkurs rozgrywany był na trasie "Warm Up", na której znajduje się tylko jedno jabłuszko. Pierwszy na swym motocyklu wyruszył macieklimek i jego czas wyniósł 16,47 sekund. Jako drugi pojechał MMich i osiągnął trochę gorszy czas - 17,55 sekund. Jako trzeci startował Emzet i z czasem 15,51 sekund zdobył pierwszą pozycję. Ostatnim motocrossowcem był Xerek - osiągnął czas 16,08 sekund i wybił się na drugą pozycję. Klasyfikacja po tym konkursie wygląda następująco:
1 miejsce - Emzet
2 miejsce - Xerek
3 miejsce - macieklimek
4 miejsce - MMich
    Sponsorem konkursu był Głos Weblandu. ( Dani )

  Skoki narciarskie - II konkurs w Novigradzie

    Po tygodniu w Novigradzie (Surmala) odbył się drugi konkurs IV sezonu skoków narciarskich. Skoczkowie skakali na sztucznej skoczni, należącej do klubu Novi Sport Novigrad. Punkt konstruktywny znajdował się na odległości 120 metrów. W konkursie brała udział rekordowa ilość 12 skoczków. Pierwszy skakał Rogallo i przeskoczył tyle samo metrów, co zdobył punktów (145). Drugi był WaterMan z wojskowego klubu KWKS i skoczył niedaleko, na 141 metrów. Trzeci swój skok oddał Folke (NSN). Jego wynik również był dość słaby, 139 metrów. Następny skakał Blady, zwycięzca poprzedniego sezonu. Skoczył znacznie dalej od swoich poprzedników, na odległość 153 metrów i objął pierwszą pozycję. Po Bladym skakał MMich, Prezes DAZSN. Jego skok znów podniósł poprzeczkę rywalom, ze 156 metrami przejął pierwszą pozycję. Kolejnym skoczkiem był Next Stradamus, zdyskwalifikowany w poprzednim konkursie. Tego dnia oddał bardzo ładny skok na odległość 156,5 metra, bijąc rekord skoczni o pół metra. Zaraz po nim rekord został na nowo pobity przez Jurka Tigera (159 metrów). Po Tigerze obserwowaliśmy dwa słabsze loty w wykonaniu Xerek'a i Aragorna. Po nich skakało jeszcze trzech skoczków - ładny skok macieklimka, długi lot Zerocoolera (158 metrów) i kolejny rekord skoczni (160 metrów) dotychczasowego lidera sezonu, Kuby. Oto klasyfikacja niniejszego konkursu:
1 miejsce - Jurek Tiger
2 miejsce - Next Stradamus
3 miejsce - Sebu Zerocooler (NSN)
4 miejsce - MMich
5 miejsce - Kuba
6 miejsce - macieklimek
7 miejsce - Blady
8 miejsce - Xerek (KWKS)
9 miejsce - Rogallo
10 miejsce - WaterMan (KWKS)
11 miejsce - Folke (NSN)
12 miejsce - Aragorn (KWKS)
    Konkurs sponsorowany był przez Dreamlandzki Amatorski Związek Skoków Narciarskich. Po konkursie, klasyfikacja generalna wygląda następująco:
1 miejsce - Kuba - 26 p.
2 miejsce - Sebu Zerocooler (NSN) - 25 p.
3 miejsce - Jurek Tiger - 20 p.
4 miejsce - Next Stradamus - 15 p.
5 miejsce - macieklimek - 14 p.
6 miejsce - Aragorn (KWKS) - 8 p.
                  MMich - 8 p.
7 miejsce - Blady - 2 p.
8 miejsce - Xerek (KWKS) - 1 p.
9 miejsce - Folke (NSN) - 0 p.
                  Rogallo - 0 p.
                  WaterMan (KWKS) - 0 p.

    Najbliższy konkurs skoków narciarskich i Moto Grand Prix odbędzie się już dzisiaj. A oto pozostałe wydarzenia sportowe:
    Powstał pierwszy wojskowy klub sportowy - Królewski Wojskowy Klub Sportowy (www.kwks.prv.pl). Jest to jednostka podległa Armii Królestwa Dreamlandu.
    Reaktywowano klub sportowy Propotor Novigrad. Oprócz nowej strony internetowej (www.novisport.prv.pl) otrzymał nową nazwę (Novi Sport Novigrad) oraz rozszerzono jego działalność na nowe dyscypliny.
    Nowy wystrój stron Centrum Sportu (www.centrum.sportu.glt.pl).
    W tym numerze to wszystko, w następnym m.in. sprawozdania z konkursów skoków narciarskich w Galtakulle i Zistar oraz Moto Grand Prix na torach "Flat Track" i "Twin Peaks". ( Dani )

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : eMBe, Zakrza, Rogallo, Ziachu ; współpraca : macieklimek, Tamayo, Shiky, Orchdacil, KaMyK