Insygnia Władzy


Z okazji Wielkiego Jubileuszu I rocznicy panowania Jego Wysokości eMBe w Królestwie Dreamlandu postanowiliśmy zaprezentować wszystkim odwiedzającym Galerię Królewską to, co od wieków nieodłącznie wiąże się z osobami władców - insygnia władzy. Udało nam się zgromadzić eksponaty z różnych miejsc i lat dreamlandzkiej historii. Zapraszamy do zwiedzania!

Niektóre zdjęcia dostępne są w większej wersji - jeśli kursor się zmienia, kliknij na zdjęciu!

Insygnia władzy Bonda V
Insygnia królewskie króla Dreamlandu Bonda V, który w 1549 roku wyprawił wielkie poselstwo do Morburga i zawarł wieczny pokój z królem Morlandu Hermanem II.Insygnia Erwina VII; Kliknij, aby zobaczyć większe zdjęcie
To z kolei są insygnia władzy króla Dreamlandu Erwina VII - monarchy, którego polityka zagraniczna miała ogromny wpływ na ukształtowanie się Królestwa w obecnej formie. Otóż Erwin VII w 1660 roku osobiście wybrał się do Morburga, gdzie zawarł z Morlandem i Blacklock tzw. Układ Morburski.W bezpośrednim następstwie połączone wojska tych prowincji najechały Webland z zamiarem stłumienia buntu Letriba. Jednak mimo początkowych zwycięstw, w 1664 roku wojna zakończyła się klęską Układu i powstaniem Unii Weblandu pod przywództwem króla Letriba i królowej Arony.

Insygnia Erwina VII

Tzw. Niższa Korona, należąca prawdopodobnie do małżonki Erwina VII
Do dziś zagadką dla historyków jest obecność wśród insygnii Erwina VII dwóch koron. Jedna z tez zakłada, że tzw. Niższa Korona (zdjęcie z lewej) była noszona przy mniej ważnych okazjach, jednak jej piękno i poziom zdobień zdają się przeczyć takiemu wytłumaczeniu. Dlatego większość badaczy skłania się ku tezie, jakoby Niższa Korona należała do małżonki króla Erwina VII.Jabłko króla Erwina VII
To słynne jabłko Erwin VII podarował królowi Morlandu Hoggurtowi II po podpisaniu Układu Morburskiego.

Insygnia Erwina VII należą do najpiękniejszych i najlepiej zachowanych wśród Dreamlandzkich zbiorów. Przypuszcza się, że kolejni królowie Dreamlandu używali tych samych insygniów aż do czasów Wacława Dreamlandczyka (połowa XIX wieku).

Powrót

1 | 2 | 3 | 4