[Interpelacja] Polityka zagraniczna

Niekadencyjny organ władzy ustawodawczej Królestwa Dreamlandu.

[Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Tomasz von Habsburg » 30 lip 2018, 09:31

Szanowna Izbo,
Szanowany Marszałku,

zwracam się z interpelacją do Ministra Spraw Zagranicznych, Jego Ekscelencji Williama wicehrabiego Oxlade-Chamberlaina, odnośnie ostatnich działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w ramach której oczekuję odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Jaki dyplomatyczny cel ma uznanie Jego Królewskiej Mości Daniela von Witta za persona non grata?
  2. Czy Minister Spraw Zagranicznych jest świadomy, że uznanie głowy jakiegoś państwa za persona non grata może negatywnie wpłynąć na stosunki z nim?
  3. Czy Królestwo Dreamlandu ma zamiar ochłodzić dotychczas ciepłe, poza pojedynczymi incydentami, relacje z Królestwem Elderlandu?
  4. Jakie warunki Królestwo Elderlandu ma spełnić, by Jego Królewska Mość Daniel von Witt przestał być uznawany za persona non grata?
  5. Czy Minister Spraw Zagranicznych planuje dalsze uznawanie za persona non grata urzędników Królestwa Elderlandu, zwłaszcza tych będących równocześnie obywatelami Królestwa Dreamlandu?
Ufam, że zostaną na nie udzielone wyczerpujące odpowiedzi.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Avatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
deputowany
 
Posty: 1181
Dołączył(a): 3 maja 2016, 16:55
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Herb:

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez الوـس » 30 lip 2018, 12:22

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

przyłączam się do tejże interpelacji. Jednocześnie chciałbym dodać pytanie, czy od teraz standardową polityką rządu będzie uznawanie za persona non grata wszelkich obywateli mających związki z innymi państwami, jeżeli wydalenie takiego obywatela będzie odpowiadać polityce rządu?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
 
Posty: 2955
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 30 lip 2018, 15:53

Wysoka Izbo,

udzielam odpowiedzi na złożoną interpelację i pozostaję do dyspozycji deputowanych.

Jaki dyplomatyczny cel ma uznanie Jego Królewskiej Mości Danielavon Witta za persona non grata?


Bezpośrednią – również w sensie chronologicznym – przyczyną nadania panu Wittowi statusu persona non grata (osoby niepożądanej) na terenie Królestwa Dreamlandu była seria jego publicznych wypowiedzi, kuriozalnie agresywnych tak w formie, jak i treści, pod adresem dreamlandzkiej Korony („pryszcz”, „matoł”, uporczywe sugerowanie, jakoby król Dreamlandu zawiadywał zorganizowaną grupą przestępczą, i tak dalej, i tak dalej). Były to, podkreślę, wypowiedzi głowy obcego państwa, ponawiane mimo próśb i apeli o zachowanie umiaru.

W świecie realnym i na gruncie prawa międzynarodowego procedury uznania za persona non grata używa się między innymi wobec dyplomatów, którzy rażąco naruszyli prawo lub obyczaje państwa przyjmującego, ale również wobec zagranicznych polityków prezentujących skrajnie nieprzychylne stanowisko wobec danego państwa. Daniel von Witt, ze swoją narracją rozwijaną pod hasłem „ja – nadczłowiek” versus „wy – cipy” stanowi modelowy przykład „osoby niepożądanej” ze względu na interes publiczny.

Więcej – Daniel von Witt, funkcjonujący według logiki państwa w państwie, konsekwentnie inicjuje działania sprzeczne z dreamlandzką racją stanu i polityką rządu federalnego (ostatni przykład: zarządzone przed trzema tygodniami manewry pod Awarą, obliczone wyłącznie na wywołanie kolejnej awantury na linii Ekorre – Grodzisk).

Nie ma mojej zgody, by działania te kontynuował jako Król Elderlandu na szkodę wizerunku i polityki Królestwa Dreamlandu.

Czy Minister Spraw Zagranicznych jest świadomy, że uznanie głowy jakiegoś państwa za persona non grata może negatywnie wpłynąć na stosunki z nim?


Deputowany myli przyczynę ze skutkiem. Te relacje stały się złe na skutek przywołanych wypowiedzi Daniela von Witta, króla Elderlandu.

Czy Królestwo Dreamlandu ma zamiar ochłodzić dotychczas ciepłe, poza pojedynczymi incydentami, relacje z Królestwem Elderlandu?


Te relacje zdecydowanie nie były ciepłe, a incydenty nie stanowiły anomalii. Stanowią normę co najmniej od roku. Nie zmienia to faktu, że nasze państwa mogą ze sobą efektywnie współpracować. Rząd Królewski z pewnością udzieli Elderlandowi wsparcia w sprawie monderskiej. Traktujemy te kwestie rozłącznie.

Jakie warunki Królestwo Elderlandu ma spełnić, by Jego Królewska Mość Daniel von Witt przestał być uznawany za persona non grata?


Odkąd sprawuje urząd głowy państwa - zaakceptować standardy języka dyplomatycznego.

Czy Minister Spraw Zagranicznych planuje dalsze uznawanie za persona non grata urzędników Królestwa Elderlandu, zwłaszcza tych będących równocześnie obywatelami Królestwa Dreamlandu?


Nie planuje. Sprawa dotyczy Króla Elderlandu.

Czy od teraz standardową polityką rządu będzie uznawanie za persona non grata wszelkich obywateli mających związki z innymi państwami, jeżeli wydalenie takiego obywatela będzie odpowiadać polityce rządu?


Nie. To sytuacja ekstremalna. Gdyby się jednak zdarzyło, że obywatel Kowalski, będący jednocześnie głową państwa lub szefem rządu państwa X, przebywając na terenie Królestwa Dreamlandu zainicjiował kampanię wielotygodniowego lżenia i zniesławiania Króla Dreamlandu i/lub obywateli Królestwa Dreamlandu, wówczas będzie musiał liczyć się z podobnymi konsekwencjami. Dlaczego nie zdecydowałem się na ścieżkę sądową, sięgając po przepisy kodeksu karnego? Dlaczego nie zdecydowałem się na sięgnięcie po instrument nadzoru?

Ponieważ w ten sposób traktuje się pospolitego krzykacza, który naruszył zasady netykiety, a tutaj mamy do czynienia z czymś poważniejszym i niszczącym dla państwa. Nadzór wywołałby skutki odwrotne do zamierzonych. Nadanie statusu osoby niepożądanej nie upokarza i nie wiąże się z odpodmiotowieniem. To jasny i czytelny sygnał, jaki Państwo wysyła zagranicznemu politykowi .
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Torkan Ingawaar » 30 lip 2018, 16:16

Czy wobec ewidentnego oporu społecznego (pod petycją Prezesa Sądu Królewstwa w ciągu kilkunastu godzin swój podpis złożyła przytłaczająca większość aktywnych mieszkańców Królestwa, zarówno popleczników Daniela von Witta jak i jego zdecydowanych przeciwników) zamierza wycofać się Pan z podjętej decycyzji, czy głos obywateli zostanie przez Pana zlekceważony?

Jeśli nie, to czy Pańska decyzja automatycznie utraci moc obowiązującą w chwili zrzeczenia się przez Daniela von Witta tronu Królestwa Elderlandu (zapowiedział ten krok natychmiast po otrzymaniu korony).
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek
Avatar użytkownika
Torkan Ingawaar
deputowany
 
Posty: 1207
Dołączył(a): 1 gru 2014, 20:01
Lokalizacja: Sangajokk

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Florian von Stettin » 30 lip 2018, 16:21

Chamberlain napisał(a):zainicjiował kampanię wielotygodniowego lżenia i zniesławiania Króla Dreamlandu i/lub obywateli Królestwa Dreamlandu


Chamberlain napisał(a):Ponieważ w ten sposób traktuje się pospolitego krzykacza, który naruszył zasady netykiety, a tutaj mamy do czynienia z czymś poważniejszym i niszczącym dla państwa.


Dlaczego zatem nie zadziałała instytucja ministra policji? Jeśli obrażano monarchę, obrażano obywateli, powinien on wykorzystać swą pozycję oskarżyciela publicznego, jak głosi dekret o RK i wytoczyć proces przed Sądem Królestwa.
/-/ Florian von Stettin
Avatar użytkownika
Florian von Stettin
deputowany
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 maja 2018, 09:04
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Numer GG: 65682687

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 30 lip 2018, 16:30

Florian von Stettin napisał(a):Dlaczego zatem nie zadziałała instytucja ministra policji? Jeśli obrażano monarchę, obrażano obywateli, powinien on wykorzystać swą pozycję oskarżyciela publicznego, jak głosi dekret o RK i wytoczyć proces przed Sądem Królestwa.

Procesowanie się z głową obcego państwa i sprowadzanie sprawy do odpowiedzialności karnej/dyscyplinarnej za ciskane inwektywy to, pomijając przewlekłość postępowania, strzał z wiatrówki. Postawiłem na ścieżkę dyplomatyczną i reakcję polityczną, adekwatną dla problemu, dającą efekt pewny i natychmiastowy oraz - powtórzę - nie upokarzającą dla samego polityka.

Torkan Ingawaar napisał(a):Czy wobec ewidentnego oporu społecznego (pod petycją Prezesa Sądu Królewstwa w ciągu kilkunastu godzin swój podpis złożyła przytłaczająca większość aktywnych mieszkańców Królestwa, zarówno popleczników Daniela von Witta jak i jego zdecydowanych przeciwników) zamierza wycofać się Pan z podjętej decycyzji, czy głos obywateli zostanie przez Pana zlekceważony?

Analizuję sytuację. Proszę mi pozwolić dopalić cygaro i zebrać myśli.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez الوـس » 31 lip 2018, 11:45

Chamberlain napisał(a):W świecie realnym i na gruncie prawa międzynarodowego procedury uznania za persona non grata używa się między innymi wobec dyplomatów, którzy rażąco naruszyli prawo lub obyczaje państwa przyjmującego, ale również wobec zagranicznych polityków prezentujących skrajnie nieprzychylne stanowisko wobec danego państwa. Daniel von Witt, ze swoją narracją rozwijaną pod hasłem „ja – nadczłowiek” versus „wy – cipy” stanowi modelowy przykład „osoby niepożądanej” ze względu na interes publiczny.


W świecie realnym i na gruncie prawa konstytucyjnego jak i administracyjnego zasadą jest, że nie wydala się własnych obywateli. Skoro już posiłkujemy się instytucjami prawa realnego pragnę zwrócić uwagę premiera rządu na brzmienie art. 52 pkt 4 Konstytucji RP. Ponieważ w świetle realnych wydarzeń politycznych Konstytucja RP jest wyjątkowo popularną treścią i chętnie cytowaną, to pominę umieszczanie brzmienia stosownych przepisów ufając, że są one dla każdego dostępne. W razie gdyby było jednak inaczej - służę osobistym egzemplarzem.

Oczywiście może być i tak, że w swej nieskończonej naiwności wierzę, że wzorcem do realizacji i urzeczywistniania wolności obywateli nie są przepisy, bądź co bądź dosyć liberalnej ustawy zasadniczej. Być może pan premier zapatrzony jest we wzorce realizowane w innych państwach. Poczuwam się jednak w obowiązku zauważyć, że takim krajem była Polska Rzeczpospolita Ludowa wraz ze swoimi słynnymi paszportami wydawanymi u schyłku epoki gomułkowskiej. Podobna adnotacja o prawie jednokrotnego przekroczenia granicy (ze sprytnie pominiętymi słowami: lub czasopisma oraz powrotu) znajdowała się na dokumentach wydawanych bodajże na początku rządów Jaruzelskiego. Ufam, że jednak pan premier ma lepsze wzorce w tym zakresie, zaś obecne "wydarzenia lipcowe" to po prostu wypadek przy pracy.

Chamberlain napisał(a):Nie. To sytuacja ekstremalna. Gdyby się jednak zdarzyło, że obywatel Kowalski, będący jednocześnie głową państwa lub szefem rządu państwa X, przebywając na terenie Królestwa Dreamlandu zainicjiował kampanię wielotygodniowego lżenia i zniesławiania Króla Dreamlandu i/lub obywateli Królestwa Dreamlandu, wówczas będzie musiał liczyć się z podobnymi konsekwencjami. Dlaczego nie zdecydowałem się na ścieżkę sądową, sięgając po przepisy kodeksu karnego? Dlaczego nie zdecydowałem się na sięgnięcie po instrument nadzoru?

Ponieważ w ten sposób traktuje się pospolitego krzykacza


Nie. W ten sposób traktuje się każdego obywatela. Nie do premiera rządu należy ocena po pierwsze, czy dany czyn wypełnia znamiona typu określone w ustawie karnej. To kompetencja sądu. Nie do premiera również należy ocena, który obywatel "zasługuje" na traktowanie zgodnie z prawem, a który nie. I jest to coś o czym mówiłem przy sprawie Zanika. Najpierw wycięliśmy Zanika uzasadniając, że to troll. Teraz wycinamy von Witta, bo to przecież trolling. Granica ta jest stopniowo obniżana. Problem w tym, że za chwilę okaże się, że jesteśmy towarzystwem mądrych głów, które wzajemnie kiwają sobie na znak aprobaty.

Chamberlain napisał(a):Nadanie statusu osoby niepożądanej nie upokarza i nie wiąże się z odpodmiotowieniem. To jasny i czytelny sygnał, jaki Państwo wysyła zagranicznemu politykowi.


Podkreślmy to z całą mocą. Daniel von Witt jest obywatelem naszego kraju. I dlatego należy mu się traktowanie takie, jakie przysługuje każdemu innemu obywatelowi.

Chamberlain napisał(a):Procesowanie się z głową obcego państwa i sprowadzanie sprawy do odpowiedzialności karnej/dyscyplinarnej za ciskane inwektywy to, pomijając przewlekłość postępowania


Bardzo bym prosił, by premier rządu nie stosował metody znanej z filmów dla dorosłych - zwal na kogoś. Zwłaszcza, gdy takie opinie są po prostu krzywdzące. Co więcej są one po prostu niezgodne z prawdą. W sądzie nie tylko nie ma żadnej zaległej sprawy, a wręcz nie ma żadnej sprawy w toku. Byłbym więcej niż zachwycony, gdyby rząd kierowany przez premiera odznaczał się równie dużą sprawnością, profesjonalnością i merytorycznością działań jak instytucja którą kieruję.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
 
Posty: 2955
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 31 lip 2018, 20:22

Dziękuję za elaborat, ale wyważa Prezes otwarte drzwi. Spodziewałem się tego Gomułki.

W tym przypadku wierne kalkowanie rozwiązań świata realnego jest słabym pomysłem. To tak nie działa w mikroświecie, gdzie 4/5 mieszkańców posiada co najmniej dwa obywatelstwa, nie mówiąc już o sytuacji, w której ten sam obywatel jest głową dwóch czy trzech państw jednocześnie, ministrem, szefem sztabu generalnego, i tak dalej, co obserwowaliśmy niedawno na przykładzie UTN – Bialenia. W takich przypadkach dodatkowy paszport, który zdobywa się samodzielnie w drodze jednego kliknięcia lub deklaracji, nie powinien stanowić immunitetu przed tradycyjnymi narzędziami prawa dyplomatycznego. Trzeba przyjąć, że któraś z tożsamości jest bazowa, a reszta to jej derywaty czy wtórne awatary.

W tym miejscu należałoby zainicjować osobną dyskusję na temat hierarchii wartości konstytucyjnych, relacji między wspólnotą i jednostką oraz kwestią praw obywatelskich oraz wpisać to wszystko w kontekst mikronacyjny. Z akcentem na rozwiązania precedensowe. Taka dyskusja naprawdę by się nam teraz przypadała. Może Pan, jako Prezes Sądu Królestwa, wyszedłby z takim wątkiem i przygotował jakąś agendę pod debatę?
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez الوـس » 31 lip 2018, 21:40

Chamberlain napisał(a):Dziękuję za elaborat, ale wyważa Prezes otwarte drzwi. Spodziewałem się tego Gomułki.


A mimo tego nic pan premier nie zrobił, by tego Gomułki uniknąć. O ile nie jesteśmy w rzeczywistości nakreślonej przez Gombrowicza, to chyba jest przed Gomułką inna ucieczka jak tylko w Gierka? Chyba, że przed Gomułką nie ma w ogóle ucieczki...

Chamberlain napisał(a):W tym przypadku wierne kalkowanie rozwiązań świata realnego jest słabym pomysłem. To tak nie działa w mikroświecie, gdzie 4/5 mieszkańców posiada co najmniej dwa obywatelstwa, nie mówiąc już o sytuacji, w której ten sam obywatel jest głową dwóch czy trzech państw jednocześnie, ministrem, szefem sztabu generalnego, i tak dalej, co obserwowaliśmy niedawno na przykładzie UTN – Bialenia. W takich przypadkach dodatkowy paszport, który zdobywa się samodzielnie w drodze jednego kliknięcia lub deklaracji, nie powinien stanowić immunitetu przed tradycyjnymi narzędziami prawa dyplomatycznego. Trzeba przyjąć, że któraś z tożsamości jest bazowa, a reszta to jej derywaty czy wtórne awatary.


Kompletnie odwraca pan premier porządek rzeczy. Nie jestem tylko pewien czy to celowa manipulacja, czy ignorancja. Pozostawiając przyjemność intelektualnej zabawy innym członkom naszej społeczności po prostu sprostuję. Daniel von Witt jest aktywnym obywatelem naszego kraju od prawie 6 lat. Jednym kliknięciem stał się obywatelem i głową innego państwa. Skoro zatem pan premier naciska na to, by przyjąć jedną z tożsamości za bazową, jakkolwiek jest to nieco chybiony pomysł, albowiem Daniel von Witt jest Danielem von Wittem w obu tych państwach, to z całą stanowczością obstawiałbym przy tym, że to dreamlandzki Gomułka dreamlandzka gęba jest tą bazową.

Chamberlain napisał(a):W tym miejscu należałoby zainicjować osobną dyskusję na temat hierarchii wartości konstytucyjnych, relacji między wspólnotą i jednostką oraz kwestią praw obywatelskich oraz wpisać to wszystko w kontekst mikronacyjny. Z akcentem na rozwiązania precedensowe. Taka dyskusja naprawdę by się nam teraz przypadała. Może Pan, jako Prezes Sądu Królestwa, wyszedłby z takim wątkiem i przygotował jakąś agendę pod debatę?


Doceniam zaufanie jakim mnie pan premier obdarzył, ale wydaje mi się, że mój pogląd wielokrotnie został już w tej, jak również innych sprawach, wyłożony. Oczywiście jeżeli z jakiegoś względu nie poznał go pan premier, to służę uprzejmie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
 
Posty: 2955
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 1 sie 2018, 17:56

الوـس napisał(a): O ile nie jesteśmy w rzeczywistości nakreślonej przez Gombrowicza, to chyba jest przed Gomułką inna ucieczka jak tylko w Gierka? Chyba, że przed Gomułką nie ma w ogóle ucieczki...

Można w Bieruta. Świetlista postać.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez الوـس » 1 sie 2018, 19:53

Rozumiem, że premier chciałby kariery od konfidenta do prezydenta.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Avatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
 
Posty: 2955
Dołączył(a): 1 sty 2017, 23:00
Lokalizacja: Tauzen
Herb:

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Torkan Ingawaar » 2 sie 2018, 10:11

Panie Premierze,

zwracam uwagę, iż chyba przeoczył Pan moje pytanie:

Jeśli nie, to czy Pańska decyzja automatycznie utraci moc obowiązującą w chwili zrzeczenia się przez Daniela von Witta tronu Królestwa Elderlandu (zapowiedział ten krok natychmiast po otrzymaniu korony)?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)Obrazek
Avatar użytkownika
Torkan Ingawaar
deputowany
 
Posty: 1207
Dołączył(a): 1 gru 2014, 20:01
Lokalizacja: Sangajokk

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 2 sie 2018, 13:16

Jeśli nie, to czy Pańska decyzja automatycznie utraci moc obowiązującą w chwili zrzeczenia się przez Daniela von Witta tronu Królestwa Elderlandu (zapowiedział ten krok natychmiast po otrzymaniu korony)?

Nie. Zgodnie z ustawą - decyzja obowiązuje do odwołania przez organ wydający. Decyzja dotyczy "polityka zagranicznego", więc nie będę mógł jej zmienić, jeśli Witt zamieni tron na fotel Majordoma czy inny.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Daniel von Witt » 3 sie 2018, 11:40

Działania Królestwa Dreamlandu względem Królestwa Elderlandu są wyraźnie podstępne i wrogie, nawet jeśli Królestwo Dreamlandu potępia bunt w jednej z elderlandzkich prowincji (samo narażając się przecież na bunty, gdyby zaczęło zaostrzać kurs względem własnych jednostek administracyjnych). Królestwo Elderlandu określi swój stosunek wobec Królestwa Dreamlandu w sposób symetryczny.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
 
Posty: 12503
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Chamberlain » 6 sie 2018, 18:50

Daniel von Witt napisał(a):nawet jeśli Królestwo Dreamlandu potępia bunt w jednej z elderlandzkich prowincji (samo narażając się przecież na bunty, gdyby zaczęło zaostrzać kurs względem własnych jednostek administracyjnych). Królestwo Elderlandu określi swój stosunek wobec Królestwa Dreamlandu w sposób symetryczny.

To nawet ciekawe jest. Proszę rozwinąć.

Wynikałoby z tego, że gdyby władze federalne zaczęły "zaostrzać kurs względem własnych jednostek administracyjnych" - na co się nie zanosi, ja sam w tym punkcie nie podzielam wizji Korony, choć tam raczej nie chodzi o zaostrzanie jakiegokolwiek kursu, lecz o wypracowanie jakiegokolwiek - to podniósłby się bunt pana Spraaka (Scholandia) lub pana Witta (Unia), a następnie pan Witt, już Król Elderlandu, zareagowałby "symetrycznie"? Czy jeszcze inaczej?
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain
Avatar użytkownika
Chamberlain
Marszałek Parlamentu Królewskiego
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040

Re: [Interpelacja] Polityka zagraniczna

Postprzez Daniel von Witt » 6 sie 2018, 20:39

Nie połapał się Pan o jakie działania wrogie i podstępne chodziło, na które będzie symetryczna odpowiedź. Będę jej udzielał gdzie indziej, nie w Parlamencie Królewskim.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
 
Posty: 12503
Dołączył(a): 5 cze 2012, 15:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078


Powrót do Parlament Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości