[KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Wieści zza wielkiego morza.

[KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Postprzez Karolina Aleksandra » 8 paź 2017, 15:44

Na bezkresne stepy Kugarii wrócił Kubiłaj, pierwszy Chan Kugarii. W wątku powitało go około dwunastu obywateli Kugarii (jeśli dobrze naliczyłam). Dobrze to świadczy o kondycji tego państwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że chyba tylko jedna osoba z nich wszystkich (Amal Chigu / Wiktor Kugarski / Wiktor von Vihren) posiada obywatelstwa innych państw.

Gdy Kugaria powstawała, jej obywatele mieli zakaz podróży do innych krajów (a tym bardziej posiadania innego obywatelstwa). Z czasem przepisy zostały zluzowane, ale wygląda na to, że w międzyczasie państwo stepowe wychowało sobie lojalnych wojowników. Być może jest to jakaś recepta na przywiązanie do siebie ludzi? Z drugiej strony: chyba jednak chodzi bardziej o to, że Kugaria ma specyficzny klimat. Ciężko być jednocześnie Mongołem ze stepu i Sarmatą z XXI wieku. Świadoma izolacja na arenie międzynarodowej też swoje zrobiła.

Kubiłaj zadeklarował zajmowanie się mapami.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Re: [KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Postprzez Daniel von Witt » 8 paź 2017, 16:13

Akurat Sarmaci chyba najczęściej próbowali być także Kugarami. Dotyczy to na przykład Ivana von Lichtensteina (Timura w Kugarii), który został w kraju chana pomylony z Vladimirem Iwanowiczem. Tu gdzieś obok w dziale zagranicznym powiedziane było również, że Altani jest Sarmatką lub Sarmatą. Także obecna Kanclerz Kugarii Oguł Kajmysz napisała w poście powitalnym, że była kiedyś Sarmatką i Austriaczką. To tylko osoby, które do swojego pochodzenia się przyznały lub podejrzewa się je o to. Można więc powiedzieć, że ten kraj jest jak każdy inny - mieszka tam część autochtonów i część migrantów.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez Karolina Aleksandra » 8 paź 2017, 21:56

Daniel von Witt napisał(a):Tu gdzieś obok w dziale zagranicznym powiedziane było również, że Altani jest Sarmatką lub Sarmatą.

Z tego, co zrozumiałam, to Altani jest uznawana za Sarmatkę, bo przypuszcza się, że jest Aleksandrą Dostojewską, a jednak tej osobie nie przypisałabym narodowości sarmackiej. Poza tym jednak: w sumie wow. Jednak chyba z Kugarczyków po mikroświecie podróżuje obecnie tylko Amal Chigu. Reszta albo przybyła do Kugarii i w niej zostaje, albo zakłada konta i wygasza po jakimś czasie aktywność, jeśli się nie mylę. A przynajmniej — nie udzielają się nigdzie indziej pod tymi samymi personaliami (wydaje się, że w ogóle się nie udzielają, pod innymi też, ale mogę się mylić).

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Postprzez الوـس » 8 paź 2017, 22:30

Jestem rozczarowany brakiem przenikliwości Korony.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Powrót do Zagranica