[INTERPELACJA] Prywatna wojenka ministra DvW

Niekadencyjny organ władzy ustawodawczej Królestwa Dreamlandu.

[INTERPELACJA] Prywatna wojenka ministra DvW

Postprzez PTR » 12 paź 2017, 09:27

Towarzysze,

Zwracam się z kolejną już interpelacją do Rządu Królewskiego - proszę o odpowiedź Premiera, jako odpowiedzialnego za działanie Rządu oraz za zarządzanie jego ministrami.

Organizacja, której członkami jest zarówno Towarzysz, jak i dwaj ministrowie z Towarzysza Premiera rodziny, postanowiła się wyspecjalizować w wywoływaniu afer międzynarodowej. Ledwie ucichła afera o Ung, Towarzysz Minister Daniel von Witt dokonuje kolejnej prowokacji - zajęcia Ziemi Franciszka Józefa. Działania tego Ministra szkodzą reputacji całego Królestwa i mogą prowadzić do pogorszenia stosunków z odradzającymi Austro-Węgrami. Ostatnio słyszeliśmy z jego ust, że apel do Królowej ws. Awary jest dyktatem. Czy jednak sytuacja, kiedy on sam swoim nieodpowiedzialnym działaniem.

Niewątpliwie za chwilę usłyszymy z jego ust potok wytłumaczeń, jak to organizacja jest niezależna i nie ma nic wspólnego z Dreamlandem, a ziemie są niczyje, więc Austro-Węgry nie mogą mieć pretensji. Czego jednak nie rozumie Towarzysz Minister, to że dyplomacja nie jest grą w berka na podwórku i że nie wystarczy powiedzieć "zamawiam" żeby uniknąć konsekwencji swoich działań. W tym konkretnym wypadku jednak potencjalne konsekwencje dziecinnej zabawy Towarzysza Ministra będą spadać nie na niego, ale na Dreamland. I poniekąd słusznie - ciężko traktować Dreamland poważnie w sytuacji gdy ministrowie rządu, a pośrednio sam premier (jako członek organizacji) są zaangażowani w tego typu prowokacje.

W związku z powyższym kieruję do Towarzysza Premiera następujące pytania:

  1. Czy jako członek organizacji "Sułtanat Wittasydów" wiedział Towarzysz Premier o planowanej prowokacji swojego ministra i czy popiera jej przeprowadzenie?
  2. Czy zamierza Towarzysz Premier w zaistniałej sytuacji pozostawać członkiem organizacji, która działa na szkodę reputacji Królestwa Dreamlandu i podejmuje tego typu prowokacyjne przedsięwzięcia?
  3. Czy ma zamiar Towarzysz Premier wyciągnąć konsekwencje w stosunku do ministra Daniela von Witta?

Wandosławię!
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej
"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
 
Posty: 2811
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31

Re: [INTERPELACJA] Prywatna wojenka ministra DvW

Postprzez Daniel von Witt » 12 paź 2017, 09:52

Wasza Ekscelencjo,

  1. Jak wskazuje nazwa tego wątku - to prywatna sprawa prywatnej instytucji, która może działać w zgodzie z prawem każdego z państw. Sułtanat Wittasydów nie łamie ani prawa Królestwa Dreamlandu, ani prawa Austro-Węgier, ani obowiązujących przepisów prawa międzynarodowego. Sułtanat nie występuje również o ochronę ze strony Królestwa Dreamlandu nie chcąc go wikłać, tak, w swoje prywatne sprawy.
  2. Nie mamy do czynienia z żadną aferą międzynarodową, natomiast konflikt na linii Austro-Węgry - Sułtanat Wittasydów wywołały Austro-Węgry, których władze centralne pogwałciły tamtejszą konstytucję i spacyfikowały pokojowe działania Sułtanatu zmierzające nie tylko do rozwoju instytucji Kingsmana, ale również Austro-Węgier. Strzeliły więc sobie w kolano, przy okazji udowadniając, że przepisy nic nie znaczą, gdy jest się administratorem serwisu i kogoś się nie lubi. To żałosne i godne potępienia.
  3. Sułtanat Wittasydów kupił Ung, a następnie zajął ziemie niczyje (dawniej Ziemia Franciszka Józefa) do czego miał prawo. Ziemie w Polarktyce są tymczasowo pod kontrolą Sułtanatu i będą rozwijane. Gdy tylko Austro-Węgry przeproszą Sułtanat za swoje bezprawne kroki, cofną bezprawne decyzje i wypłacą odszkodowanie za szkalowanie Sułtanatu i mojej osoby, wówczas Sułtanat wycofa się z Polarktyki.
Nie jest to sprawa Królestwa Dreamlandu. W wyniku niesprowokowanych działań Austro-Węgier cierpi reputacja Sułtanatu Wittasydów, dlatego podejmowane są kroki mające na celu jej ochronę oraz piętnowanie tyrani i tyranów, którzy dzięki kluczom kontrolnym do serwerów swych państw są bezkarni. Za to będą gnojeni na arenie międzynarodowej.

Pragnę również przypomnieć kilka faktów oraz reakcję Komunistycznej Partii Dreamlandu na te działania.

  1. Organ propagandowy komuchów TRUD nazywa Księcia Sarmacji Tihlerem - reakcja komuchów: brak.
  2. Torkan Ingawaar (KPD) dokonuje samowolnej agresji zbrojnej na Chanat Kugarski, za co zostaje tam skazany na karę śmierci, wyrok ostatnio wykonano - reakcja komuchów: brak.
  3. Polyna będąca w przeszłości związana z KPD dokonuje (propaguje) agresję zbrojną na Królestwo Hasselandu - reakcja komuchów: brak.
Czy wtedy reputacja Królestwa Dreamlandu nie cierpiała? Czy wtedy komuchy i osoby z nimi związane działali zgodnie z prawem danego państwa czy prawa międzynarodowego? Nic z tych rzeczy. Więc przestań Pan Panie Radziecki być hipokrytą, bo nie masz Pan żadnej wiarygodności w tym, co wyżej zostało przez Pana wypocone. Polecam komuchom więcej pokory i szacunku dla prawa jakiegokolwiek podmiotu, a wtedy będziemy mogli rozmawiać.

(-) Daniel von Witt
Avatar użytkownika
Daniel von Witt
minister
 
Posty: 12514
Dołączył(a): 5 cze 2012, 14:38
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Numer GG: 41404078

Re: [INTERPELACJA] Prywatna wojenka ministra DvW

Postprzez PTR » 17 paź 2017, 08:40

Towarzyszu Premierze,

Czy doczekam się odpowiedzi na moją interpelację?
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej
"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
Avatar użytkownika
PTR
 
Posty: 2811
Dołączył(a): 21 lut 2013, 16:31


Powrót do Parlament Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość