[INTERPELACJA] Gospodarka fiskalna Parlamentu i Rządu

Niekadencyjny organ władzy ustawodawczej Królestwa Dreamlandu.

[INTERPELACJA] Gospodarka fiskalna Parlamentu i Rządu

Postprzez الوـس » 11 sie 2017, 19:13

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,
Miłomściwie nam urzędujący,

ze smutkiem zauważyłem brak wpływów na swoim koncie bankowym w zakresie:
1. bycia lordem Parlamentu Królewskiego za okres czerwiec-lipiec,
2. bycia członkiem Rady Polityki Pieniężnej, a jednocześnie Prezesem Centralnego Banku Królewskiego.

Naprowadzam na fakt, że ostatnie uznanie mojego rachunku bankowego w zakresie pkt. pierwszego nastąpiło w wyniku przelewów, które osobiście wykonałem przed rezygnacją z funkcji Wielebnego Marszałka.

W związku w powyższym zapytuję czy moje wynagrodzenie zostało zajęte w toku egzekucji, a jeżeli tak, to dlaczego nie został mi doręczony tytuł egzekucyjny. W przeciwnym wypadku wnoszę o udzielenie informacji o przyczyny opóźnienia w wyżej wskazanym zakresie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Re: [INTERPELACJA] Gospodarka fiskalna Parlamentu i Rządu

Postprzez User » 11 sie 2017, 19:26

Wysoka Izbo,
Szanowny Lordzie,

Dziekuje za interpelacje. Ze swojej strony chcialbym poinformowac, iz w ramach KSI pracuje nad modulem wyplacajacym wyplaty automatycznie (chyba wszyscy na to czekamy), po czym uregulowane zostana wszelkie naleznosci.

Z wyrazami szacunku,
C. D. S.
User

Postprzez الوـس » 11 sie 2017, 19:44

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

pragnę zauważyć, że niewypłacenie wynagrodzenie stanowi ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy wobec pracownika.

PS. Dziękuje za czekoladki z likierem. To moje ulubione.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 11 sie 2017, 20:00

C. Darosareier-St. napisał(a):Ze swojej strony chcialbym poinformowac, iz w ramach KSI pracuje nad modulem wyplacajacym wyplaty automatycznie (...)

Panie Marszałku,

ta deklaracja cieszy, wiele ułatwi w zarządzaniu dużymi instytucjami. Skoro padła w tym miejscu to chciałbym dopytać o funkcjonowanie tego automatu przy wypłatach pensji za niepełne przepracowane miesiące (w miesiącach powołania i zdjęcia z urzędu). Czy te wypłaty będą odbywać się ręcznie, a za pełne miesiące - automatycznie?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez User » 13 sie 2017, 23:15

Daniel von Witt napisał(a):Panie Marszałku,

ta deklaracja cieszy, wiele ułatwi w zarządzaniu dużymi instytucjami. Skoro padła w tym miejscu to chciałbym dopytać o funkcjonowanie tego automatu przy wypłatach pensji za niepełne przepracowane miesiące (w miesiącach powołania i zdjęcia z urzędu). Czy te wypłaty będą odbywać się ręcznie, a za pełne miesiące - automatycznie?

To już Pan sobie wygłosuje w wątku obok :).
User

Postprzez Daniel von Witt » 14 sie 2017, 07:18

Jaki piękny przewidywalny szantaż. Proszę Pana Marszałka o bycie poważnym człowiekiem, skoro politykiem być takim nie chce.

Natomiast sam Pan Marszałek przyznał, że zadania w tym przedmiocie wykonuje jako pracownik KSI, a nie jako Marszałek. Trudno byłoby również myśleć, że jest inaczej. Nie ma wśród zadań Marszałka kodowania.

Ponawiam swoje pytanie.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez Michal Yaqu » 14 sie 2017, 09:48

Daniel von Witt napisał(a):[justify]Jaki piękny przewidywalny szantaż. Proszę Pana Marszałka o bycie poważnym człowiekiem, skoro politykiem być takim nie chce.

Natomiast sam Pan Marszałek przyznał, że zadania w tym przedmiocie wykonuje jako pracownik KSI, a nie jako Marszałek. Trudno byłoby również myśleć, że jest inaczej. Nie ma wśród zadań Marszałka kodowania.

Ponawiam swoje pytanie.

Pozwoli JE Daniel von Witt, że się wtrącę... czy mi się wydaje czy to JE C. Darosareier-St. grozi banicja? Jeżeli tak to ciężko będzie coś robić jako pracownik KSI
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Nieobecność od 22 IX 2017 do odwołania

Niezwyciężeni
Michal Yaqu
lord

Numer GG: 1003737

Postprzez Daniel von Witt » 14 sie 2017, 09:55

Michal Yaqu napisał(a):Pozwoli JE Daniel von Witt, że się wtrącę... czy mi się wydaje czy to JE C. Darosareier-St. grozi banicja? Jeżeli tak to ciężko będzie coś robić jako pracownik KSI

Jest to stwierdzenie na wyrost. Czyn zabroniony zagrożony karą ograniczenia wolności na co najmniej 1 miesiąc lub banicją to świadome działanie na szkodę Królestwa Dreamlandu jako jego przedstawiciel. Dotychczas Ekscelencja Marszałek nie jest nawet podejrzanym o popełnienie takiego przestępstwa, ponieważ prokuratura jest cały czas pod władzą Premiera Ingawaara, współpracującego przecież w zamachu z Regentem. Na ten moment istnieje jedynie zagrożenie dochodzeniem w tej sprawie. Mam jednak nadzieję, że Marszałek Parlamentu nie bierze nauk od króla seniora Alfreda, i będąc zagrożonym aktem oskarżenia nie fochnie się i nie ucieknie z państwa. Byłby to wówczas dowód na to, że albo z naszym systemem karnym jest coś nie tak, albo z głowami ludzi, którzy dobrowolną banicją chcą unikać odpowiedzialności karnej.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez User » 14 sie 2017, 18:49

Daniel von Witt napisał(a):Jaki piękny przewidywalny szantaż. Proszę Pana Marszałka o bycie poważnym człowiekiem, skoro politykiem być takim nie chce.

Nie, tylko się tak droczę. Trafiłem w punkt, jak zwykle :).

Daniel von Witt napisał(a):Natomiast sam Pan Marszałek przyznał, że zadania w tym przedmiocie wykonuje jako pracownik KSI, a nie jako Marszałek. Trudno byłoby również myśleć, że jest inaczej. Nie ma wśród zadań Marszałka kodowania.

Niestety, nie jestem ani członkiem ani pracownikiem KSI, a Marszałkiem Parlamentu, więc nie jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat w imieniu Służb. Proszę kierować swoje zapytania o systemy informatyczne do Szefa KSI w odpowiednim dziale.

Osobiście, uznałem, iż dodanie takiej a nie innej funkcji wspomoże moje działanie w roli Marszałka, a że może przysłużyć się wszystkim, to z chęcią się nim podzielę. Nie wiem w jakim świecie Pan żyje, ale w tym miejscu po prostu zalatuje to już ostrym chamstwem.
User

Postprzez Daniel von Witt » 14 sie 2017, 18:56

Tworzy Pan funkcję i chwali się tym tutaj, a teraz udaje, że nie wie jak działa. Szkoda gadać :)

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
minister

Postprzez الوـس » 14 sie 2017, 18:57

Drodzy kuledzy,

zachęcam by kuledzy rozważyli celowość przeniesienia swoich uprzedzeń do wątku ku temu przeznaczonemu. W razie problemów służę pomocą w otwarciu takowego w odpowiednim miejscu.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez matmax » 14 sie 2017, 19:13

الوـس napisał(a):2. bycia członkiem Rady Polityki Pieniężnej, a jednocześnie Prezesem Centralnego Banku Królewskiego.

Zaległa pensja została przelana. Przepraszam za zwłokę.
Mat Max von Salvepol
Komisarz Wyborczy Królestwa
Scholandczyk
matmax

Postprzez الوـس » 14 sie 2017, 19:24

Dziękuję i czekam na ruch ze strony marszałka.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez PTR » 14 sie 2017, 20:58

Moment, bo chyba nie do końca zrozumiałem co tu się zadziało w tym wątku - akceptowalne staje się wyjaśnienie, że Marszałek nie wykonuje swoich prawnych obowiązków, bo czeka z tym aż stworzona zostanie informatyczna funkcja to ułatwiająca? Bo mam wrażenie, że przeszliśmy nad tym zadziwiająco szybko do porządku.

Chciałbym zapytać tow. Marszałka w takim razie, czy w innych sprawach, dotyczących na przykład jego osoby w przyszłości też będzie akceptował tego typu wyjaśnienia?
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej
"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR

Postprzez الوـس » 14 sie 2017, 21:16

Nie no, ale zanim kogoś pozwę, to kultura jak i przepisy prawa (przynajmniej realnego) nakazują wezwać do zapłaty. Jak widać rząd rzutem na taśmę spełnił swą powinność, więc wezwanie do zapłaty odniosło skutek. Ufam, że w odniesieniu do Parlamentu stanie się tak samo.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Michal Yaqu » 14 sie 2017, 21:19

Tak z ciekawości czy za opóźnione wypłaty wypłacane są odsetki? Bank z tego co się orientuję nie ma oprocentowania ale przecież przez te w/w dwa miesiące tą kasą można było by obracać. Jeśli zaś są wypłacane odsetki to z jakiej puli idą, ze skarbca czy z konta osoby która się ociąga w swoich obowiązkach?
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Nieobecność od 22 IX 2017 do odwołania

Niezwyciężeni
Michal Yaqu
lord

Numer GG: 1003737

Postprzez الوـس » 23 sie 2017, 22:54

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

z bezbrzeżnym smutkiem zauważam, że wynagrodzenia za dwa ubiegłe miesiące w dalszym ciągu nie zostały wypłacone. W związku z czym zmuszony jestem rozważyć wystąpienie na ścieżkę postępowania sądowego w celu ochrony swoich praw.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Oskar ben Grozny Witt » 23 sie 2017, 23:43

Panie Alusiu, posiada pan już w CRiP konto Sądu Królestwa. Wystarczy wypłacić sobie i innym odpowiednią ilość pieniędzy.
Obrazek
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...
Oskar ben Grozny Witt
Premier Rządu Królewskiego

Numer GG: 42085982
Herb:

Postprzez الوـس » 24 sie 2017, 06:36

Czy to jest jakiś żart? Premier rządu królestwa nie ma czasu na napisanie exposé ale ma czas na podżeganie prezesa sądu do defraudowania środków mu powierzonych. Czy nasza niezawodna prokuratura zamierza przyjrzeć się tej sprawie czy z uwagi na bliskie stosunki ministra sprawiedliwości z premierem oraz stosunek zależności służbowej nie mamy się nawet co łudzić?
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 24 sie 2017, 08:27

Z tego co wiem Pan i Pan Premier rozmawiali ostatnio o pensjach sędziów, więc moim zdaniem właśnie te Premier miał na myśli.

(-) Daniel von Witt
Minister Sprawiedliwości
Daniel von Witt
minister

Postprzez الوـس » 24 sie 2017, 10:53

Wydaje mi się, że chociażby biorąc pod uwagę tytuł wątku można zauważyć ze taki wniosek jest raczej błędny.
فقهاء‎‎
الوـس
Prezes Sądu Królestwa

Herb:

Powrót do Parlament Królewski