Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Tu kręcimy interesy, prowadzimy biznesy i dyskutujemy o ekonomii.

Czy prywatyzujemy?

Tak
5
28%
Nie
12
67%
Nie mam zdania
1
6%

Liczba głosów : 18

Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Postprzez Karolina Aleksandra » 18 wrz 2017, 22:13

Obywatelki, obywatele!

Od jakiegoś czasu na forum jest, jak zapewne zauważyliście, aktualizowany moduł „Bieżące Wydarzenia”. Wyciągnięty przeze mnie z otchłani bezczasu i aktualizowany regularnie przez Prezerwatywa Tradycję Radzieckiego*, pozwala gościom (zwłaszcza zagranicznym) na szybkie zorientowanie się w tym, co obecnie jest na topie.

Korona zastanawia się nad prywatyzacją tego modułu i stworzeniem czegoś w rodzaju Dreamlandzkiej Służby Prasowej obejmującej „Bieżące Wydarzenia”, newsy na stronie Królestwa oraz potencjalnie kronikę wydarzeń z danego tygodnia. Właściciel prasówki byłby wyłaniany w drodze przetargu, a jeśliby nie sprawował się dobrze w swoich obowiązkach, byłby odwoływany. Zwycięzca przetargu może nazwać rubrykę „Bieżące Wydarzenia” swoją marką, mieszczącą się w ramach prawa dreamlandzkiego. W razie braku zgłoszeń, rubryka zostaje państwowa ;)

Pytanie brzmi: czy jesteście za prywatyzacją przeprowadzoną w taki sposób, czy wolelibyście, aby ta sekcja forum pozostała państwowa?

Karolina Aleksandra

*Dziękuję!
Karolina Aleksandra
Królowa Dreamlandu i Elderlandu

Numer GG: 9870726
Herb:

Re: Prywatyzacja Wydarzeń Bieżących

Postprzez Tomasz von Habsburg » 18 wrz 2017, 22:27

Karolina Aleksandra napisał(a):Właściciel prasówki byłby wyłaniany w drodze przetargu, a jeśliby nie sprawował się dobrze w swoich obowiązkach, byłby odwoływany.

Czy byłaby to właściwie prywatyzacja?

Jak Wasza Królewska Mość zauważyła
Karolina Aleksandra napisał(a):[...] pozwala gościom (zwłaszcza zagranicznym) na szybkie zorientowanie się w tym, co obecnie jest na topie.

więc jeżeli pomysł zostałby pozytywnie przyjęty, to należałoby zaznaczyć, że ten moduł powinien być maksymalnie bezstronny politycznie, a więc potrzeba będzie jasnych reguł - jak dawno wydarzenie mogło mieć miejsce i jakie muszą być progi aktywności, by mogło zostać umieszczone (umieszczanie informacji o zmianach w Rządzie i o inny fundamentalnych dla całego Królestwa sprawach chyba nie podlega dyskusji).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
Marszałek Dworu

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Postprzez Polyna » 19 wrz 2017, 13:37

Od kiedy jesteś Karo korwinistką? Zdawało mi się że w ostatnich wyborach przecież głosowałaś na Zrazem…
Polyna

Postprzez Daniel von Witt » 19 wrz 2017, 13:54

Proszę wypowiadać się na temat i nie robić wycieczek do reala, bo to nic nie wnosi. Natomiast do Królowej proszę zwracać się w odpowiedni sposób.

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego

Numer GG: 41404078

Postprzez PTR » 19 wrz 2017, 14:26

Pomysł wyszedł ode mnie. W chwili obecnej zajmuję się tym jako członek KSI, ale nie ma to specjalnego sensu systemowego - KSI nie jest agencją prasową.

Mogę to oczywiście robić dalej - ale dobrze byłoby, żeby było w tym jakieś wynagrodzenie. Jak przestanę się sprawdzać - to wtedy zawsze może przejąć to ktoś inny, z własną marką (Tygodnik Luindorski Codziennie na przykład, albo wMerkuriuszu).
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Premier Rządu Królewskiego

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR
Premier Rządu Królewskiego

Postprzez PTR » 19 wrz 2017, 14:29

Tomasz von Habsburg napisał(a):więc jeżeli pomysł zostałby pozytywnie przyjęty, to należałoby zaznaczyć, że ten moduł powinien być maksymalnie bezstronny politycznie, a więc potrzeba będzie jasnych reguł - jak dawno wydarzenie mogło mieć miejsce i jakie muszą być progi aktywności, by mogło zostać umieszczone (umieszczanie informacji o zmianach w Rządzie i o inny fundamentalnych dla całego Królestwa sprawach chyba nie podlega dyskusji).

Biorąc pod uwagę, że będzie oznaczony, jako konkretna marka prasowa to bym nie przesadzał. Jasne, warunki ustalić takie, żeby nikt nie zrobił z tego Zanika, ale już nie popadajmy w jakiś nadmierny automatyzm (tym bardziej, że forma, tj. ograniczona ilość miejsca wymusza dużo wysiłku żeby informacja zmieściła się w jednej linijce).

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR

Postprzez Polyna » 19 wrz 2017, 15:58

PTR napisał(a):Pomysł wyszedł ode mnie.

Najgorzej.

Pozostaje teraz tylko pytanie dlaczego Krulowa robi za rzecznika prasowego Radzieckiej i dlaczego to Radziecki sam tego pomysłu nie przedstawia.
Polyna

Postprzez Michal Yaqu » 19 wrz 2017, 19:42

PTR napisał(a):Biorąc pod uwagę, że będzie oznaczony, jako konkretna marka prasowa to bym nie przesadzał. Jasne, warunki ustalić takie, żeby nikt nie zrobił z tego Zanika, ale już nie popadajmy w jakiś nadmierny automatyzm (tym bardziej, że forma, tj. ograniczona ilość miejsca wymusza dużo wysiłku żeby informacja zmieściła się w jednej linijce).

Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.

PS. Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Niezwyciężeni
Michal Yaqu

Numer GG: 1003737

Postprzez Karolina Aleksandra » 19 wrz 2017, 19:47

Michal Yaqu napisał(a):Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.

Akurat nie widzę na tym polu szczególnego popisu dla obrzucania się błotem. Wydarzenia to wydarzenia. Ogłoszony przetarg miałby w warunkach, że zadaniem zwycięzcy jest tylko i wyłącznie informowanie o wydarzeniach bieżących, a niespełnianie warunków kończy się rozwiązaniem umowy. Możliwość dodania swojej nazwy jest ciekawostką, która motywuje dodatkowo do wytężonej pracy (w końcu to czyjaś marka, prawda?).

Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Michal Yaqu » 19 wrz 2017, 20:05

Karolina Aleksandra napisał(a):..
Akurat nie widzę na tym polu szczególnego popisu dla obrzucania się błotem. Wydarzenia to wydarzenia. Ogłoszony przetarg miałby w warunkach, że zadaniem zwycięzcy jest tylko i wyłącznie informowanie o wydarzeniach bieżących, a niespełnianie warunków kończy się rozwiązaniem umowy. Możliwość dodania swojej nazwy jest ciekawostką, która motywuje dodatkowo do wytężonej pracy (w końcu to czyjaś marka, prawda?).

Karolina Aleksandra[/justify]

Można zrobić "konferencje partii" podpiąć to jako wydarzenie i w nowym wątku na forum obrzucać innych błotem. Tu już jest tyle nienawiści, że chyba jednak nie zaryzykował bym oddawania WYDARZEŃ w prywatne ręce
Osobiście wpakował bym zarządzanie tym osobie zajmującej się kulturą, sportem itp aby służyło tylko zwykłym obywatelom do informowania ich o ciekawostkach, grach, imprezach w Królestwie

Niezwyciężeni
Michal Yaqu

Postprzez Alojzy Pupka » 19 wrz 2017, 21:29

Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne brutalne gwałty na interpunkcji i „bym” z czasownikiem w formie osobowej rozłącznie? :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/
ppłk Alojzy Pupka
Alojzy Pupka

Numer GG: 4917991

Postprzez PTR » 20 wrz 2017, 07:58

Michal Yaqu napisał(a):Osobiście jestem przeciwny prywatyzacji WYDARZEŃ ponieważ to bardziej niż pewne, że będzie to kolejne narzędzie służące do obrzucania się błotem rządu i opozycji. Co do ograniczonej ilości znaków to przecież można dodać link do forum.

Czyli lepiej, żeby było całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą, jak jest teraz?

Ale nie martwcie się, w każdym wydaniu znajdzie się miejsce na informacje o tym że Michał Yaqu wyciera nos w rękaw.

PTR

Postprzez Michal Yaqu » 20 wrz 2017, 14:30

Alojzy Pupka napisał(a):Niektóre osoby nie potrafią pisać poprawną polszczyzną czy to to nowa moda gimbazy? Ja rozumiem brak ś ć ale błędy ortograficzne brutalne gwałty na interpunkcji i „bym” z czasownikiem w formie osobowej rozłącznie? :( Za co nauczyciele z polaka biorą wypłaty :/

Dziękuję za wskazanie moich błędów, których bez Towarzysza pomocy nie widziałem. Gdyby każdy był tak miły i pomagał w "nauce" innym to może by to forum nie przypominało podwórka gimbazy.

PTR napisał(a):...Ale nie martwcie się, w każdym wydaniu znajdzie się miejsce na informacje o tym że Michał Yaqu wyciera nos w rękaw.

Nie wiem co autor miał na myśli i chyba nie chce wiedzieć. W rękaw już nie wycieram mam od tego chusteczki

Niezwyciężeni
Michal Yaqu

Postprzez Oskar ben Grozny Witt » 20 wrz 2017, 22:26

Michal Yaqu napisał(a):to może by to forum nie przypominało podwórka gimbazy.

Forum nie przypomina podwórka z gimbazy i czuwają nad tym JKM oraz Administracja forum KD. Jasne zdarzają się wyjątki i to zazwyczaj przez osoby źle wychowane, które są agresywne w stosunku do innych itp. Tacy osobnicy są na marginesie i są marginesem w naszym królestwie.

Jest trochę luzu, ale myślę, że przykład, który podałem powyżej w linku daje do myślenia, że całe państwo takie nie jest.
Obrazek
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem...
Oskar ben Grozny Witt

Numer GG: 42085982
Herb:

Postprzez الوـس » 21 wrz 2017, 07:27

Czekamy zatem na dalsze owoce pracy rządu, skoro w archiwistyce osiągnął już biegłość.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez PTR » 21 wrz 2017, 07:35

Oskar ben Grozny Witt napisał(a):Forum nie przypomina podwórka z gimbazy i czuwają nad tym JKM oraz Administracja forum KD.

Moderacja, nie administracja. Proponuję poszerzyć swoją wiedzę o stosowne ustawy. Jakbym ja miał się dbać o poziom tego forum, to gułag byłby na każdym skrzyżowaniu.

PTR

Postprzez Daniel von Witt » 3 paź 2017, 19:18

Jaka jest decyzja w tej sprawie? Będzie prywatyzacja czy nie?

(-) Daniel von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Daniel von Witt

Postprzez الوـس » 3 paź 2017, 19:45

Jak dojdę do władzy to znacjonalizuję. A jak nie sprywatyzujecie, to sam sprywatyzuję na początku kadencji a potem znacjonalizuję. Make Dreamland great again.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
الوـس
Sędzia Sądu Królestwa

Herb:

Postprzez Tomasz von Habsburg » 15 paź 2017, 17:12

Czy Wydarzenia Bieżące będą aktualizowane? Jeżeli Wydarzenia zostałyby sprywatyzowane, to jak systemowo możliwe byłoby zarządzanie nimi?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Tomasz von Habsburg
Marszałek Dworu

Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru), Elder (Marchia Metropolitalna, Królestwo Elderlandu)
Herb:

Postprzez Karolina Aleksandra » 15 paź 2017, 22:07

Jutro podam do wiadomości stan obecny Wydarzeń Bieżących.

(—) Karolina Aleksandra
Karolina Aleksandra

Herb:

Postprzez Daniel von Witt » 18 paź 2017, 13:24

Ja natomiast chcę powtórzyć swoje pytanie o decyzję w sprawie prywatyzacji. Będą prywatyzowane czy nie?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Powrót do Gospodarka