[Rząd Królewski] Podsumowanie na półmetku kadencji

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.

Re: [Rząd Królewski] Podsumowanie na półmetku kadencji

Postprzez ABW » 8 lis 2016, 01:04

PTR napisał(a):
Daniel von Witt napisał(a):Można rozważyć, jeśli będzie jakaś poważna religia.

Czyli z Rotrią jednak nie podpisujemy? Zdecydujcie się wreszcie :)

Chyba jedno nie wyklucza drugiego.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ABW
minister

Numer GG: 47635658
Herb:

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 8 lis 2016, 15:20

dr Daniel von Witt napisał(a):Z czego wynika ten opór? Ma Pan alergię na chrześcijaństwo? Buddyzm Vladimira jest spoko, ale chrześcijaństwo to przyczyna upadku każdej mikronacji? :)

Nie, nie mam alergii na chrześcijaństwo, Doktorze. Tak samo jak nie mam alergii na islam, judaizm, satanizm, animizm czy Latającego Potwora Spaghetti. Nie przeszkadza mi też zainteresowanie Vladimira kulturą i religią Dalekiego Wschodu — hobby jak każde inne. Pisze o buddyzmie na forum, tak samo jak inni piszą o porcelanie, książkach i preferencjach seksualnych. Nie słyszałem jednak, żeby Vladimir należał do Klubu Politycznego XIV Dalajlamy i zmierzał do podpisania konkordatu z Kugarią. Natomiast Doktor — mimo że określa siebie mianem konserwatysty (łac. conservare – zachowywać) — z uporem maniaka dąży do zniszczenia ustalonego lata temu liberalnego i laickiego charakteru Królestwa i uczynienia zeń państwa wyznaniowego. To jest główna różnica między Wami, doktorze, a Vladimirem.
Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Postprzez Daniel von Witt » 8 lis 2016, 15:31

W Pańskiej wypowiedzi brakuje tylko jeszcze tego, że będę chciał wprowadzić religię jako przedmiot obowiązkowy do Książęcej Szkoły Rycerskiej oraz do tutoriala. Proszę Ekscelencję, nie zmyślajcie aż tak w debacie politycznej. Piszcie opowiadania o tym w TRUDzie, ale nie takie rewelacje tutaj.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Daniel von Witt
minister

Numer GG: 41404078

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 8 lis 2016, 15:36

Wspaniała i bardzo merytoryczna reakcja, Doktorze. A teraz proszę wskazać, które elementy mojej wypowiedzi były zmyślone.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Postprzez Daniel von Witt » 8 lis 2016, 15:52

N-ty raz powtarzam, że nie powstanie żadna monarchia katolicka, żadne państwo wyznaniowe, nie zmienią się zasady sukcesji ani koronacji, nie będzie religii w szkołach, nie będzie zwolnień podatkowych dla księży ani świętopietrza. Religia katolicka zasługuje jednak na wyróżnienie, gdyż z jej dorobku korzystamy nawet w mikronacjach każdego dnia. Duże znaczenie będzie mieć też wprowadzenie rotryjskich struktur na nasze terytorium oraz związana z tym aktywność.

Daniel von Witt
minister

Postprzez Vladimir von Lichtenstein » 8 lis 2016, 16:02

Daniel von Witt napisał(a):[...] Religia katolicka zasługuje jednak na wyróżnienie, gdyż z jej dorobku korzystamy nawet w mikronacjach każdego dnia. [...]

Dowiedziałem się czegoś nowego. Z jakich konkretnie dorobków katolicyzmu korzystamy każdego dnia w mikronacjach?

I nie wiem, czy Towarzysz wie, ale w Rotrii nie panuje katolicyzm, to jest jakiś rotriokatolicyzm, czy tam rotryjskie chrześcijaństwo.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Vladimir von Lichtenstein

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 8 lis 2016, 16:14

dr Daniel von Witt napisał(a):Religia katolicka zasługuje jednak na wyróżnienie, gdyż z jej dorobku korzystamy nawet w mikronacjach każdego dnia.

Bzdura. W mikronacjach zdecydowanie częściej korzystamy z dorobku wandyzmu (Mandragorat Wandystanu, Sarmacja, Dreamland) kultu przodków (Solardia) kultu Quo (Kugaria) czy kultu Mancalagi w Ciprofloksji. Te religie są nam o tyle bliższe, że zostały stworzone na nasz mikronacyjny użytek. I nie - chrześcijaństwo nie zasługuje tutaj na jakiekolwiek szczególne wyróżnienie. Chyba ma Doktor problem z odróżnieniem świata realnego od wirtualnego w kwestii kulturowych fundamentów. Smutne.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Postprzez Daniel von Witt » 8 lis 2016, 17:01

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Dowiedziałem się czegoś nowego. Z jakich konkretnie dorobków katolicyzmu korzystamy każdego dnia w mikronacjach?

A daleko trzeba szukać? Królestwo Dreamlandu zostało założone 1 sierpnia 1998 roku po Chrystusie. Używamy kalendarza.
Torkan Ingawaar napisał(a):W mikronacjach zdecydowanie częściej korzystamy z dorobku wandyzmu (Mandragorat Wandystanu, Sarmacja, Dreamland) kultu przodków (Solardia) kultu Quo (Kugaria) czy kultu Mancalagi w Ciprofloksji. Te religie są nam o tyle bliższe, że zostały stworzone na nasz mikronacyjny użytek.

Zwykłe spekulacje. Te religie są po prostu stworzone do aktywności. Chrześcijaństwo różni się od nich o tyle, że jest nadto religią realną, od zawsze przenikającą Królestwo Dreamlandu i nasze tutaj życie.
Torkan Ingawaar napisał(a):Chyba ma Doktor problem z odróżnieniem świata realnego od wirtualnego w kwestii kulturowych fundamentów.

Mam, bo noszę biblijne imię :)

Daniel von Witt
minister

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ » 8 lis 2016, 18:18

dr Daniel von Witt napisał(a):A daleko trzeba szukać? Królestwo Dreamlandu zostało założone 1 sierpnia 1998 roku po Chrystusie. Używamy kalendarza.

Który właściwie jest zmodyfikowaną wersją kalendarza juliańskiego (Rzym). Do zapisu daty założenia Królestwa może użyć Doktor cyfr arabskich (Indie) lub rzymskich (znowu Rzym!). Do liczenia czasu (minut i sekund) używa Doktor systemu sześćdziesiątkowego (Sumer), do liczenia godzin systemu dwunastkowego (też Sumer) a tydzień w kalendarzu Doktora ma siedem dni (znów Sumer!). Ponadto nazwy dni tygodnia i miesięcy j. polskim mają rodowód słowiański (tfu, poganie!) i zwykle są zapisane alfabetem łacińskim (ach ten Rzym!) pochodzącym wprost od Etrusków, którzy z kolei zmodyfikowali w tym celu alfabet grecki (no proszę, jest i Grecja!) o fenickim rodowodzie. Także ten przykład jest taki trochę z dupy wzięty, Doktorze. :-)

dr Daniel von Witt napisał(a):Te religie są po prostu stworzone do aktywności. Chrześcijaństwo różni się od nich o tyle, że jest nadto religią realną, od zawsze przenikającą Królestwo Dreamlandu i nasze tutaj życie.

Fakt, że chrześcijaństwo jest religią realną nie daje mu żadnej przewagi nad religiami czysto wirtualnymi (wręcz odwrotnie!) a mikroświatowe wierzenia przenikają dziś Królestwo o wiele bardziej intensywnie.

dr Daniel von Witt napisał(a):noszę biblijne imię

Super! Moje ma pochodzenie mordwińskie. Tylko czego to dowodzi? Chyba nie tego, że fundamentem dreamlandzkiej kultury jest mitologia średniowiecznej Mordowii, prawda?
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ

Postprzez Daniel von Witt » 8 lis 2016, 19:21

Torkan Ingawaar napisał(a):Który właściwie jest zmodyfikowaną wersją kalendarza juliańskiego (Rzym). Do zapisu daty założenia Królestwa może użyć Doktor cyfr arabskich (Indie) lub rzymskich (znowu Rzym!). Do liczenia czasu (minut i sekund) używa Doktor systemu sześćdziesiątkowego (Sumer), do liczenia godzin systemu dwunastkowego (też Sumer) a tydzień w kalendarzu Doktora ma siedem dni (znów Sumer!). Ponadto nazwy dni tygodnia i miesięcy j. polskim mają rodowód słowiański (tfu, poganie!) i zwykle są zapisane alfabetem łacińskim (ach ten Rzym!) pochodzącym wprost od Etrusków, którzy z kolei zmodyfikowali w tym celu alfabet grecki (no proszę, jest i Grecja!) o fenickim rodowodzie. Także ten przykład jest taki trochę z dupy wzięty, Doktorze. :-)

Z dupy wzięty to jest ten wywód, bo sam Pan pisze, że chodzi o datę, która jest wyznaczana na bazie momentu dziejowego ważnego dla katolików. Chodziło mi o to, dlaczego czas odmierzamy od narodzin Chrystusa i ma to zastosowanie na naszym forum. Resztę co Pan napisał można pominąć, bo nie o to chodziło.
Torkan Ingawaar napisał(a):Fakt, że chrześcijaństwo jest religią realną nie daje mu żadnej przewagi nad religiami czysto wirtualnymi (wręcz odwrotnie!) a mikroświatowe wierzenia przenikają dziś Królestwo o wiele bardziej intensywnie.

Religia ta jest ponadczasowa, bo każdy Dreamlandczyk wywodzi się z tej kultury i czerpie z niej w większym lub mniejszym stopniu. Przez cały czas, niezależnie od tego, czy istnieją w mikronacjach rotriokatolicy, wandejczycy, czy wyznawcy innych mikronacyjnych religii.
Torkan Ingawaar napisał(a):Super! Moje ma pochodzenie mordwińskie. Tylko czego to dowodzi? Chyba nie tego, że fundamentem dreamlandzkiej kultury jest mitologia średniowiecznej Mordowii, prawda?

Haha xD Że Pan wziął to na poważnie - gratuluję.

Daniel von Witt
minister

Postprzez Gaston de Senancour » 8 lis 2016, 21:16

Vladimir Iwanowicz napisał(a): Z jakich konkretnie dorobków katolicyzmu korzystamy każdego dnia w mikronacjach?

Sięgając po Schmitta - wszystkie nasze pojęcia polityczne to zlaicyzowane terminy teologiczne. Nie musi Pan nic wiedzieć o budowie atomów azotu i tlenu, by oddychać powietrzem.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Gaston de Senancour

Numer GG: 59036457

Postprzez Vladimir von Lichtenstein » 9 lis 2016, 18:16

Daniel von Witt napisał(a):
Vladimir Iwanowicz napisał(a):Dowiedziałem się czegoś nowego. Z jakich konkretnie dorobków katolicyzmu korzystamy każdego dnia w mikronacjach?

A daleko trzeba szukać? Królestwo Dreamlandu zostało założone 1 sierpnia 1998 roku po Chrystusie. Używamy kalendarza.
[...]

xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Vladimir von Lichtenstein

Postprzez Daniel von Witt » 9 lis 2016, 22:03

Żałosne. Wyzuto Pana zupełnie z zdolności do porozumiewania się?

Daniel von Witt
minister

Postprzez Alfred » 9 lis 2016, 23:04

Christian von Kluck napisał(a):Jestem konserwatystą. OCZYWIŚCIE, że chcę z tym zerwać i dać tym, którzy kościołem Rotryjskim są zainteresowani możliwość jego wyznawania.

Ten konkordat w zasadzie ani mnie ziębi, ani grzeje. Ale zastanawiam się — czemu dla Pana Ministra oczywiste jest, że skoro jest Pan konserwatystą, to popiera intensyfikację kontaktów z Rotrią? Wyznawać chrześcijaństwo to jedno, aprobować ideę mikronacyjnego kościoła to drugie, a wiązać się z konkretnym mikropaństwem kościelnym to trzecie. Mnie Rotria kojarzy się z ciągłymi zmianami na tronie patriarszym, bizantyjskimi intrygami i wiecznym obrzucaniem się rozmaitymi oskarżeniami przez kościelnych hierarchów. Przypuszczam, że nie tylko mnie.

Zdawałoby się, że w zdeklarowanym konserwatyście wirtualny Kościół w takim wydaniu powinien raczej budzić dezaprobatę.
Alfred

Numer GG: 47634183

Postprzez PTR » 10 lis 2016, 08:19

Towarzyszu Schlesinger, przecież konserwatyzm Witta jest kunktatorski od początku do końca. Tow. Witt we własnym mniemaniu gra w operze, wyśpiewując arię za arią. Postanowił zagrać katolika - więc potrzebuje papieża, choćby i najbardziej pośledniego sortu.

W końcu nie chodzi tu o tą Rotrię, którą się przecież zlekceważy za każdym razem jak zrobi coś nie po myśli. Nie chodzi też o faktyczne zasymulowanie kościoła w KD, bo gdyby zapotrzebowanie było to już byśmy taki kościół mieli.

W tym całym projekcie liczy się tylko czysto deklaratywne przyklejenie etykietki, wytatuowanie państwu na pośladku "Jezus jest ok"[1]. To jak z tym malowaniem księżyca na czerwono w dowcipie.

[1] ...ale Jego mikronacja upadła" cytując poetę.
/-/ bryg. Prezerwatyw Tradycja Radziecki, literat, dalajwanda
Marszałek Parlamentu Królewskiego, członek Królewskich Służb Informatycznych
Przewodniczący Zgromadzenia Obywatelskiego, Dowódca Gwardii Ludowej

"Wandejskiej lawiny się nie boimy. Zapraszamy!" Daniel von Witt, 24 listopada 2014 r.
PTR

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 11 lis 2016, 01:57

Naprawdę nie lubię tego robić, ale w tym wątku coś wszyscy uczepili się reala, więc pozwolę sobie również to zrobić.
W zasadzie specjalnego komentarza nie mam-przyznaję, że słowo "oczywiście" było być może nieco impulsywne, natomiast w kwestii jakości kościoła - kościół katolicki też miał wiele za uszami i był mimo to popierany przez arystokrację, więc akurat to czy są to intrygi czy poczciwi Samarytanie, w kwestii konserwatyzmu nie ma to znaczenia, choć uważam że konserwatyzm potrzebuje jakiejś wiary-jakiejkolwiek, ale ciężko mi jest wyobrazić sobie konserwatyste ateiste.
(-) Fryderyk Karol Albert wicehrabia Orański-Nassau OOIII ONZIII
Obrazek
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
Fryderyk Orański-Nassau
minister

Herb:

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo